top of page

 

İktisatçı- Müzisyen - Ressam - Söz Yazarı- Besteci- Editör - TV Sunucusu

M.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olmasının yanı sıra Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi 'nden Müjgan Özçay 'ın öğrencisi olarak dört sene batı müziği şan opera eğitimi aldı.

Müzik hayatının ilk yıllarında Eurovision Türkiye finalinde değerli müzik üstadı Timur Selçuk'un ekibinde yer aldı. Değerli müzik otoritemiz, büyük üstad ve aile dostları Melih Kibar ile  pek çok jingle, dizi müziği ve film müziği çalışmaları yaptı. Ahmet Güvenç - Selmi Andak prodüksiyonu bir tango albüm projesinde lirik soprano olarak altı eseri yorumladı. Coca-Cola 'nın en uzun aktif yayınlanan yaz sezonu reklam şarkısını Melih Kibar imzası ile Gamze Lim seslendirdi ve yine bu çalışmalar arasında bir Fransız filminde yer alan soundtrack şarkılardan birinin yorumcusu olma fırsatını da yine Melih Kibar ile yakaladı. Melih Kibar - Yadigar albümünün misafir sanatçısı olarak Mesaj isimli eseri şan vokal tekniği ile yorumladı. Mesaj ile pek çok projede yer aldı.  Buddha-Bar albümlerine de giren Mesaj ile Avrupa listelerinde yer alma şansını yakaladı.  

Ses rengi ve yorum kabiliyeti olarak pek çok tarzı seslendirip yorumlayabilmesinin yanında kendi müziğini yapma arzusu onu çeşitli rock soundlardan oluşan ROCKMANIA albümünü hazırlamaya götürdü. ROCKMANIA albümü her biri kendi alanında çok değerli müzisyen, müzik yazarı, müzik otoritesi ve müzik sektöründen yaklaşık 40 kişinin emeği ile üç seneye uzanan bir sürede tüm enstrümanlar canlı olarak İstanbul/Türkiye'nin seçkin müzik stüdyolarında kaydedildi. 2017 yılında piyasaya sunulan ROCKMANIA albümü Rock, Pop-Rock, Country, Rock'n Roll ve Orient-Rock tarzlarında farklı soundlar barındıran 14 adet sözlü eserden oluşmaktadır. 

Söz yazarı ve besteci kimliği ile kendi şarkılarını da yazabilen sanatçı Gamze Lim,  pop, rock ve alternatif tarzda eserlere söz yazarı ve besteci olarak imza atmakta; Burak Saltan ile birlikte şarkılar üretmektedir. Gamze Lim, Soner Arıca'nın 2015 de çıkarttığı single albümündeki Yapboz isimli şarkının da Soner Arıca ile birlikte söz yazarıdır. 

Misyon olarak, çocukların kendi ritim duygularını keşfedebilmeleri ve yaratıcılıklarını kullanabilmelerini tetiklemek için 3-6 yaş arası çocuklarla ORFF Ritim Atölyeleri yaptı.

Müzik hayatının yanı sıra çocukluk çağlarından beri ilgilendiği resim sanatıyla da sanatseverlerin beğenisini kazanan Gamze Lim, 1-31 Ekim 2018 de Trump Towers İstanbul- Trump Art Gallery'de ve 1-7 Kasım 2019 CKM Kültür Merkezi'nin ev sahipliğinde kişisel resim sergisi ile sevenleriyle ve sanatseverlerle buluştu. Hayatımızdaki tutkuların farklı dinamiklerini kırmızı ile yorumlayan sanatçı 36 parçadan oluşan KIRMIZI YANSIMALAR resim sergisi sanatseverlerin beğenisini kazandı.  Gamze Lim, Aralık 2020 de Trump Art Gallery de gösterime girecek yeni sergisi DENİZLER ALTINDA koleksiyonu için yeni çalışmalarını hazırlamaktadır. Sanatçının tüm çalışmalarına kişisel web sitesi www.bohemsanat.com dan ulaşabilirsiniz. 

2019 Eylül den bu yana TV8.5 da yayınlanmakta olan Pati'nin Hikayesi programı için konuk sanatçı organizasyonu yaparak yine kendisinin sunduğu Patili Ünlüler köşesini hazırlayan Gamze Lim, programın jingle 'ında da söz yazarı ve yorumcudur.

2017 den beri 'Hayvansever Yaşam Tarzını'  benimseyenlerin platformu olarak 4P1K Dergi 'nin İstanbul Temsilcisi ve editörüdür. 2017 den beri Gamze'yle Hayattan Notalar köşesi, kapak röportajı ve özel konuk röportajlarını hazırlamakta ve diğer köşe yazılarının organizasyonuna destek vermektedir. 2020 yılı Haziran ayı itibariyle 4P1K-TV Youtube kanalında da ünlü isimlerle videocast ler yayınlamaktadır. 

bottom of page